Sportovní aktivity v areálu:

 • Tenis
 • Plážový volejbal
 • Fotbal
 • Nohejbal
 • Petangue
 • Bazén
 • Lyžování

Zábava pro děti i dospělé:

 • Dětské hřiště (houpačky, skluzavky, pískoviště)
 • Prolézačky
 • Opékání buřtů
 • Grilování
 • Pivo :)
 • Rybaření

Tipy na výlet v okolí areálu Bret

 AREÁL BRET - ŽACLÉŘ-BÍLÝ KŘÍŽ-CHATA OZÓN-AREÁL BRET

Trasa: okruh 7,5 km, vhodné i pro kočárky

Od areálu vystoupáte k žacléřskému zámku a dál pokračujete po žluté po cestě v bukovém lese Krkonošského národního parku. Cesta vede přes chatu Ozón, kde je možné se občerstvit (otvírací dobu možno ověřit na tel. : +420 499 776 701 ). Dál pokračujete dolu podél Sněžného potoka a vyjdete pod sjezdovkami v Prkenném dole.

 Rýchorská bouda/ Rýchorský kříž

Trasa: delší okruh cca 16 km, s kočárky obtížné

Tip na delší výlet krásnou cestou Rýchorami. Cesta tam po modré nebo po zelené, zpět po červené přes Dvorský les. Otvírací dobu Rýchorské boudy si můžete ověřit zde:  www.rychorska-bouda.cz.

 Dělostřelecká tvrz Stachelberg a rozhledna Eliška

Trasa: okruh 5,5 km, vhodné i pro kočárek

Vydáte se pěšky z areálu Bret po Staré cestě lesem, zpět po zelené. Doporučujeme prohlídku tvrze, která je velmi zajímavá a trvá cca 1 -1,5 hod ( otvírací dobu si zkontrolujte zde: www.stachelberg.cz) . Vhodné je mít sebou teplejší oblečení, v podzemí je zima cca 8°C. Rozhledna Eliška umožňuje krásný výhled na okolní hory a malé děti si mohou pohrát na novém dětském hřišti. Kousek pod tvrzí je stánek s občerstvením.

Prodloužení trasy: za Eliškou je možné pokračovat dál po zelené ( možno dojít až na zříceninu Rechenburg nebo si cestu v půlce zkrátit přes Zadní Libeč a po cyklotrase zpět do Malého Křenova a odtud do Prkeňáku).

 Žacléř/ Bernartice (možno prodloužit na Jánský vrch, Krausova vyhlídka, Bečkovský vodopád)

Trasa: 12 km (22 nebo 30 km)

Ze Žacléře střed po zelené  nebo po růžové (cyklotrasa) Lampertická stezka, do Bernartic ( kostel,  morový sloup a železniční most). Zpět po modré (po silnici) přes Křenov.

 Jánské lázně

Lanové centrum, Stezka v korunách stromů, Rašeliniště na Černé hoře ( před cestou si zkontrolujte,zda je otevřené).

 Mladé buky

Bobová dráha, kousek zřícenina hradu Břecštejn, areál pro děti.

 Kozí kameny

Trasa: 5 km, nevhodné pro kočárky

Výšlap na skály, lesem.

Parkování ve Lhotě, pozor, trochu problém s parkováním, nejlépe se domluvit v cykloshopu.

Cesta: po zelené turistické nahoru.

 Naučná stezka J.A. Komenského

Trasa: 16 km

Začátek trasy: Rýchorské náměstí, Žacléř

Konec trasy: Památné místo Růžový palouček - na státní hranici s Polskem, severně od Žacléře

Zajímavosti na trase: Památková zóna města Žacléř, Rýchorské náměstí, Růžový palouček (v tomto místě opouštěl J.A.Komenský svou vlast), žacléřský zámek, kostel Nejsvětější Trojice, těžní věž Jiří.

Průběh trasy: Trasa prochází Žacléřem a přilehlými osadami – Rýchorami, Prkenným Dolem, Vernířovicemi, Bobrem a Černou Vodou. Poslední panel se nachází na Růžovém paloučku. Trasu lze v celé délce absolvovat pěšky či na kole.

Popis trasy:

Již v roce 1628 bylo Žacléřsko zalidněnou oblastí. Naučná stezka čítá celkem 17 panelů, které stojí ve městě Žacléř a jeho okolí. Je pojmenována po Janu Amosovi Komenském, který právě zde v roce 1628 musel opustit milovanou vlast a prchnout do exilu. Panel č. 1 je umístěn na Rýchorském náměstí, v památkové zóně jsou další tři. U urnového háje se seznámíte s hrdelním právem, které se v Žacléři vykonávalo. U těžní věže Jiří je popsána historie dobývání černého uhlí. Poslední panel č. 17 je osazen na Růžovém paloučku na státní hranici s Polskem, severně od Žacléře. Přibližuje život a významná díla J. A. Komenského.

Svoboda nad Úpou

Pohádková výstava "Do Krakonošova". Výstava krkonošských skřítů a pohádkových postaviček - Krakonoš, Kuba, Hanče, hajnej, pán z Trautenberka 

Více zde: https://dokrakonosova.webnode.cz/home/photogallerycbm_231572/16/#!

 

Přeložit Tuto Stránku